חיפוש עבודות בחו"ל

        

מגזין

ארה"ב
מענק שחרור|28.05.2015 מאת: מגזין חיילים ומשתחררים

 מענק שחרור - מה כדאי לעשות איתו?

השתחררת מהצבא? המון מזל טוב, עכשיו אתה מתחיל את החיים האמיתיים כאשר כל האפשרויות פתוחות בפנייך. השחרור עשוי להיות לא קל ולא ברור לכולם, אך לשמחתך הצבא לא שחרר אותך לדרכך בידים ריקות. כאשר חייל משתחרר מצה"ל הוא מקבל שני סכומי כסף- מענק השחרור ופיקדון. אך מהו בעצם ההבדל בין מענק שיחרור לפיקדון? מה ניתן לעשות עם כל אחד מהם?

מענק שיחרור - הכסף בידיים שלךמענק שחרור

מענק השחרור ניתן לכל חייל משוחרר בכדי שיעשה בו שימוש כרצונו. מענק שחרור הוא כסף מזומן של ממש אשר נכנס לחשבון הבנק שלך באופן ישיר, כאר בכל רגע נתון תוכל למשוך את הסכום ולעשות בו כרצונך. מענק שחרור לרוב נע בין אלפיים שקלים ועד שמונת אלפים שקלים, תלוי באופי השירות שביצעת, סוג היחידה ורמת הסיכון הנתפסת בתפקיד.

פיקדון - להשקיע בחוכמה

לעומת מענק שיחרור, הפיקדון הוא סכום אותו מפקיד צה"ל בחשבונך, אך הוא כסף שנועד להשקעה ולא ל"בזבוזים". צה"ל למעשה מאפשר את משיכת הכסף אך ורק למטרות מוגדרות: רכישת דירה, השכלה גבוהה וכדומה. כך למעשה מוודא צה"ל כי הכסף שהועבר לחשבונך נועד לפיתוח עתידך. הסכום יכול לנוע עד עשרות אלפי שקלים, והוא ניתן למשיכה במלואו, לכל מטרה, לאחר חמש שנים.

אז מה כדאי לעשות עם המענק?

היות והמענק הוא כסף מזומן לכל דבר, כל אדם עושה בו כרצונו, אך בכל זאת ישנם מספר רעיונות שרבים נוטים להשקיע את כסף המענק בהם. הנפוץ ביותר הוא חופשה בחו"ל, הטיול המפורסם שאחרי הצבא יכול להיות ממומן, לפחות בחלקו על ידי המענק. רעיונות נוספים הם רכישת רכב, קורס ברמנים שיבטיח לך עבודה ורווחים, קורס מצילים מקצועי או אפילו כרטיס טיסה לעבודה בחו"ל.

מעוניין לדעת עוד על המענק, הפיקדון ועל האפשרויות הפתוחות עבורך כחייל משוחרר?

פורטל "טרמינל" מאפשר לך לקרוא, להתעניין ולשאול כל שאלה ובכל נושא הקשור לשחרורך מצה"ל. אנו נשמח ללוות אותך לאורך כל השחרור, לייעץ לך בכל נושא ולספק לך את החומר הרלוונטי ביותר בכל נושא שמעניין אותך לאחר שחרורך. הפורטל שלנו יספק לך מידע רלוונטי בכל הנוגע לשחרור, מהצעות עבודה מעניינות ברחבי העולם, דרך טיפים למטייל ואפילו על הטבות למילואים.

אנו מאחלים לך שחרור קל ונעים ודרך צלחה באזרחות. אנו נשמח ללוות אותך לכל אורך הדרך ולייעץ לך בכל נושא!
מלא את פרטיך
ואנו נדאג לאתר עבורך את המשרה המתאימה ביותר.
*שם מלא:
*דוא"ל:
*טלפון:
אני נמצא כרגע ב: ישראל חו"ל
הערות:
תן לנו למצוא עבורך!
מלא את פרטיך ואנו נדאג לאתר עבורך את המשרה המתאימה ביותר.
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
אני נמצא כרגע ב: ישראל חו"ל
זמן אפשרי לתחילת עבודה :
ברצוני לקבל עדכונים ממערכת טרמינל
הערות :