חיפוש עבודות בחו"ל

        

מגזין

אירופה
מענק שחרור מצה"ל|04.12.2015 מאת: מגזין חיילים משוחררים

 השתחררת? דע את זכויותיך!

אם אתם לקראת שחרור מצה"ל או בשעה טובה השחרור כבר מאחוריכם, כדאי שתקראו את המאמר הבא שיסביר לכם בצורה מדויקת על אחת מההטבות המרכזיות והחשובות, להן זכאי כל חייל שביצע שירות צבאי מלא – מענק השחרור. במאמר ננסה לענות לכם על כלל השאלות בנושא זה, כמו זכאות לקבלת המענק, חישוב מענק שחרור מצה"ל, היכן ניתן למשוך את הכסף, איך מקבלים אותו ועוד.מענק שחרור מצה"ל

מהו מענק השחרור?

מענק השחרור הוא מענק שניתן כסכום חד פעמי לחיילים ומשרתים נוספים של משרד הביטחון, דוגמת לוחמי מג"ב, משטרת ישראל, שב"ס ומשרתי ביטוח לאומי.

זכאות לקבלת מענק השחרור

הזכאות למענק ניתנת למשרתי משרד הביטחון ונקבעת על פי אורך השירות וסוג הפעילות הצבאית (קרבי או תומך לחימה) ללא הבדל בין גברים לנשים. משך השירות המינימאלי המזכה במענק שחרור הוא 24 חודשי שירות, מי ששירת פחות נכלל בקטגורית "אחר" ויקבל מענק קטן יותר.

חישוב מענק שחרור מצה"ל

כפי שהסברנו קודם חישוב מענק השחרור מתבצע על פי מספר חודשי השירות וסוג השירות, ככל שמשך השירות ארוך יותר כך סכום המענק גבוה יותר:

  • · אוכלוסיית הלוחמים/ לוחמות ששירתו 24 חודשים - יקבלו סכום של 6086 ₪.
  • · אוכלוסיית הלוחמים ששירתו 36 חודשים - יקבלו סכום של 9039 ₪.
  • · אוכלוסיית תומכי לחימה ששירתו 24 חודשים - יקבלו סכום של 5281 ₪
  • · אוכלוסיית תומכי לחימה ששירתו 36 חודשים - יקבלו סכום של 7967 ₪.
  • · אלו שעשו שירות לאומי של 24 חודשים - זכאים לקבל 4296 ₪ ואלו שעשו 36 חודשים - יקבלו 6445 ₪.

אופן קבלת המענק

מענק השחרור יועבר אוטומטית לחשבונכם האישי בבנק (זה שאליו קיבלתם את המשכורת הצבאית) תוך 20 עד 60 יום מתאריך השחרור שלכם.

נתקלתם בבעיה? לא בטוחים שקיבלתם את כל הסכום שמגיע לכם?

במידה ונתקלתם בבעיה בתחום חישוב מענק שחרור מצה"ל לו אתם זכאים, תוכלו לפנות ולקבל מענה בשתי דרכים: דרך ראשונה דרך האתר של היחידה להכוונת חיילים משוחררים בכתובת - http://www.hachvana.mod.gov או בפנייה טלפונית אליהם למספר 03-7380909.

בכל מקרה, ישנן עוד מספר הטבות להם זכאים חיילים משוחררים שכדאי שתבררו עליהם. חשוב שתבינו שההטבות ניתנות לכם על פי חוק שמטרתו לעזור לכם להשתלב בהצלחה במסגרות האזרחיות החדשות - מבחינת לימודים, תעסוקה, דיור ועוד.

זו זכותכם המלאה לקבלן, לכן אל תתמהמהו ובדקו למה אתם זכאים: מלגות מחייה ודיור והטבות נוספות בתחום הלימודים כמו מכינות קדם אקדמאיות מוזלות, מכוני פסיכומטרי מוזלים לחיילים משוחררים, עבודה מועדפת שיכולה לזכות אתכם בסכום של קרוב ל- 9000 ₪, הקלות בתשלומי מס הכנסה למשך שלוש שנים, אתר 'בהצדעה' שנותן לכם פינוקים קטנים, כמו מחירים מסובסדים להצגות, נופשים, מסעדות ועוד.

במידה ויש לכם שאלות נוספות בנוגע לזכויות והטבות של חיילים משוחררים או לחילופין אם אתם מתעניינים בתחום של עבודה אחרי צבא בעבודות בחו"ל - אתם מוזמנים להמשיך לגלוש ולשוטט באתר שלנו.
מלא את פרטיך
ואנו נדאג לאתר עבורך את המשרה המתאימה ביותר.
*שם מלא:
*דוא"ל:
*טלפון:
אני נמצא כרגע ב: ישראל חו"ל
הערות:
תן לנו למצוא עבורך!
מלא את פרטיך ואנו נדאג לאתר עבורך את המשרה המתאימה ביותר.
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
אני נמצא כרגע ב: ישראל חו"ל
זמן אפשרי לתחילת עבודה :
ברצוני לקבל עדכונים ממערכת טרמינל
הערות :