חיפוש עבודות בחו"ל

        

מגזין

ארה"ב
היחידה להכוונת חיילים משוחררים|28.05.2015 מאת: מגזין חיילים משוחררים

 צריכים הכוונה?

היחידה להכוונת חיילים משוחררים עובדת במקביל עם הקרן להכוונת חיילים משוחררים, שתיהן הוקמו בשנת - 1949 על פי חזונו של דוד בן גוריון שהיה ראש הממשלה ושר הביטחון באותה התקופה. בן גוריון רצה ליצור מסגרת שתעזור לחיילים משוחררים להשתלב בהצלחה במסגרות אזרחיות.

ההבדל בין השתיים היא מבחינת העיסוק. היחידה פועלת במישורים חברתיים בעוד הקרן היא זו המוצאת מימון לפעולות היחידה.

פעולות היחידה להכוונת חיילים משוחררים

היחידה להכוונת חיילים משוחררים פועלת בשלושה מישורים מרכזיים: השכלה, תעסוקה וחיזוק הפריפריה.היחידה להכוונת חיילים משוחררים

  • מבחינת השכלה - היחידה מפעילה מכינות קדם אקדמאיות להשלמה ולשיפור בגרויות, בהן לומדים כ-10000 משוחררים כל שנה! וחלק גדול מאוכלוסיית החיילים המשוחררים אף זוכים למלגות לימודים ומלגות קיום הניתנות בהתאם לתנאים סוציו אקונומיים, בנוסף ניתנות מלגות בענפים טכנולוגיים, מכוני לימוד פסיכומטרי ובבתי ספר להשלמת בגרויות.

 

  • מבחינת תעסוקה - מבחינה זו מפעילה היחידה מיזמים תעסוקתיים שונים כמו מועדון תעסוקה באינטרנט ומיזמים נוספים עם חברות ציבוריות שמטרתן מציאת מקומות עבודה לאוכלוסייה של חיילים משוחררים.

 

  • מבחינת חיזוק הפריפריה - הן היחידה והן הקרן פועלות במקביל למתן אינסנטיב לחיילים משוחררים להישאר להתגורר, ללמוד ולעבוד באזורי הפריפריה השונים בארץ.

הקרן להכוונת חיילים משוחררים ואתם

אחד מפועליה המרכזיים של הקרן היא נושא מענק השחרור, מענק עבודה מועדפת והפיקדון האישי; הזכאות לקבלת מענק בגין עבודה מועדפת מותנית בביצוע עבודה מועדפת של 150 יום הפרוסים על פני שישה חודשים באחת מהמשרות המוגדרות על ידי היחידה. גובה המענק הוא כ-9000 ₪ והוא משתנה מעת לעת.

דוגמאות למשרות מועדפות הן - עבודה בתחנות תדלוק, עבודה בתחום המלונאות, טיפול באנשים עם מוגבלויות, עבודה בתחום הבנייה ובבתי מלאכה ותעשייה. ברוב המקרים ייחשבו כעבודה מועדפת משרות ללא הכשרה מקצועית, וחשוב להדגיש שמשרות שכוללות עבודת פקידו?ת לא מאושרות. בכל מקרה מומלץ לבדוק נושא זה לעומק עם היחידה להכוונת חיילים משוחררים טרם תחילת העבודה.

הפיקדון האישי הוא סכום שנצבר בהתאם למספר חודשי השירות וסוג הפעילות, והוא משתחרר לשימוש החייל למטרות מוגדרות כמו לימודים, רכישת הכשרה מקצועית, דיור, הקמת עסק או נישואין. משיכת הכסף לא למטרות אלו מתאפשרת לאחר חמש שנים מיום השחרור ולא יאוחר משבע שנים מיום השחרור.

סכום הפיקדון משתנה מאוכלוסייה לאוכלוסייה, וככל שאופי השירות קרבי יותר ומשך השירות ארוך יותר - כך המענק יהיה גבוה יותר. סכום הפיקדון נע מסביבות 13000 ₪ ויכול להגיע עד 28000 ₪.

אם אתם מעוניינים לברר בצורה מדויקת על זכויותיכם מבחינת הפיקדון האישי ומענק השחרור אנו ממליצים לכם להיכנס לאתר של הקרן להכוונת חיילים משוחררים בכתובת - http://www.hachvana.mod.gov או ליצור איתם קשר טלפוני במספר 03-7380909.

אם אתם מחפשים מידע נוסף על אפשרויות תעסוקה לחיילים משוחררים ועבודות מאתגרות בארץ ובחו"ל אתם מוזמנים להמשיך ולשוטט באתר שלנו טרמינל. ובכל מקרה בהצלחה באזרחות!.

 מלא את פרטיך
ואנו נדאג לאתר עבורך את המשרה המתאימה ביותר.
*שם מלא:
*דוא"ל:
*טלפון:
אני נמצא כרגע ב: ישראל חו"ל
הערות:
תן לנו למצוא עבורך!
מלא את פרטיך ואנו נדאג לאתר עבורך את המשרה המתאימה ביותר.
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
אני נמצא כרגע ב: ישראל חו"ל
זמן אפשרי לתחילת עבודה :
ברצוני לקבל עדכונים ממערכת טרמינל
הערות :