חיפוש עבודות בחו"ל

        

המדריך

אסיה :מגורים בחו"ל
שכירת דירה ביפן|28.05.2015 מאת: מערכת Terminal

  שכירת דירה ביפן

למי שמתכוון לעבוד ביפן ולשהות שם תקופה ארוכה, בתי מלון, אכסניות ודומיהם הם שואבי כסף גדולים מאוד, שסביר ביותר שלא תוכלו להרשות אותם לעצמכם לאורך כל התקופה, ובטח שלא ביפן היקרה. אגב, יוקר המחייה ישתלם לכם בשכר! ובכל זאת, צריך לגור איפה שהוא, והאפשרות הרלוונטית ביותר היא שכירת דירה. מהן הדרכים לשכירת דירה ביפ בזמן עבודה בחו"ל?
 

שכירת דירה ביפן דרך תיווך

מיותר לציין, שהתרבות היפנית שונה מאוד מזו הישראלית. לא סביר שיהיה כל כך קל לשאול אנשים ברחוב או בחנויות אם הם שמעו על דירה להשכרה. השיטה היעילה ביותר לשכירת דירה, גם אם יקרה (קחו בחשבון שגם שכר הדירה הוא גבוה), היא לפנות למתווך, ולו רק מכיוון שהאפשרות ליצור קשר ישיר עם בעלי הבתים היא נדירה. סוכנויות התיווך לרוב יגבו מכם דמי תיווך בעלות של שכר דירה חודשי. ניתן לעקוב אחר דירות המוצעות להשכרה בשלטים המוצבים בחלק מהמקרים לצד הדירות, או בלוחות מיוחדים לזרים, המפורסמים מטעמם שח המתווכים: http://www.tokyonoticeboard.co.jp/http://www.metropolis.co.jp/default.asp.
סוכנויות השכרה שמתמחות בזרים (gaiigin) נמצאות במרכזי ההגירה הגדולים כמו טוקיו ואוסקה. הן מחזיקות בנכסים מרוהטים משלהן ומציעות שכירות לתקופות קצרות. אין טעם לפנות לסוכנות תיווך מסורתית, מכיוון שאלו משכירות דירות לטווח של שנתיים לפחות, וגם אינן ששות להציע את מרכולתן לזרים. 

אינטרנט

ערוץ נוסף לפרסום דירות הוא האינטרנט כמובן. סוכנויות רבות מציגות את הדירות שברשותן גם באתרי אינטרנט. תוכלו להתרשם ממראה הדירה המבוקשת כבר באתר, ובהתאם ליצור קשר עם המתווך. אם הסוכנות מפרסמת בשפה האנגלית, היא בוודאי מיועדת לזרים. להלן כמה אתרי תיווך באנגלית:
http://www.eurojp.com/apartment/index.html
http://www.japanhomesearch.com/
http://www.jafnet.co.jp/index_en.html
 

חילופי אירוח

אפשרות נוספת למגורים ביפן היא להחליף את הדירה שלכם בישראל באחרת ביפן. העניין כמובן תלוי בכך שיש לכם אמנם מקום מגורים שאתם יכולים להציע בארץ. פיתרון זה מיועד למי שלא מפריע לו שאחרים ישנים בביתו, שלא אכפת לו לגור בבית של מישהו אחר, וגם כמובן מוכן בלב שלם ליהנות ממגורים ביפן ללא תשלום כלל... זוהי דוגמה לאתר מעודכן להחלפת דירות ביפן ובעולם:
http://www.4homex.com/israelhomeexchange.htmמלא את פרטיך
ואנו נדאג לאתר עבורך את המשרה המתאימה ביותר.
*שם מלא:
*דוא"ל:
*טלפון:
אני נמצא כרגע ב: ישראל חו"ל
הערות:
תן לנו למצוא עבורך!
מלא את פרטיך ואנו נדאג לאתר עבורך את המשרה המתאימה ביותר.
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
אני נמצא כרגע ב: ישראל חו"ל
זמן אפשרי לתחילת עבודה :
ברצוני לקבל עדכונים ממערכת טרמינל
הערות :