חיפוש עבודות בחו"ל

        

המדריך

אסיה :בילויים ותיירות
תחבורה ביפן – מה, מתי ואיך?|28.05.2015 מאת: שארק

עבודה ביפן כרוכה לא פעם בנסיעות בתוך העיר, המטרופולין או ברחבי המדינה. לפעמים תצרכו גם להתנייד בין עבודות בחו"ל שונות, או גם בשביל שעות הפנאי לנוח ולהרגע מהעבודה בחו"ל הקשה.

הטיסה היא דרך יעילה לעבור בין האיים הראשיים לאיים הקטנים יותר, ובמקרים רבים לא יקרה בהרבה מנסיעה ברכבת. כדאי לבדוק אם מגיעה לכם הנחה במחיר הכרטיס - נהוגות כאן כמה הנחות מוזרות ומופלאות (לדוגמה, חברת JAL מציעה הנחות לקבוצות של שלוש נשים ויותר המטיילות ביחד, או לזוגות נשואים שגילם המשותף עולה על 88).

הנסיעה ברכבת היא הדרך הטובה ביותר לטייל ביפן. הרכבות מהירות, תכופות, נקיות, נוחות, והנסיעה ברובן יקרה מאוד. שירותי הרכבות הם החל מקווים מקומיים קצרים ועד רכבות האקספרס המיוחדות שינקאנסן (Shinkansen), המכונות גם 'רכבות קליע' (bullet trains), שהפכו לסמלה  של יפן המודרנית. השינקאנסן מגיעות למהירויות עד 270 קמ"ש, יעילות באופן מפחיד, ואפשר לנסוע בהן באחת מהצעות ההנחה הבודדות הקיימות בתחבורה היפנית - כרטיס חופשי (rail pass). את הכרטיסים החופשיים יש לקנות מראש לפני שמגיעים ליפן, ואפשר להשתמש בהם כמעט בכל הרכבות במדינה. רוב האוטובוסים הבינעירוניים איטיים מהרכבות וזולים באופן משמעותי. כמו כן, אם לא שילמתם עבור מיטה מתקפלת ברכבת, תתגלה הנסיעה הלילית בכיסא מתכוונן של אוטובוס כנוחה יותר מהישיבה במושב רכבת זקוף.

הנהיגה ביפן גם היא אפשרית - בניגוד לדעה הרווחת. ביפן אמנם נוסעים בצד שמאל של הכביש, ובתוך טוקיו בכלל לא מומלץ לנהוג, אבל יש כאן שילוט סביר באנגלית, רוב הנהגים מתחשבים וזהירים, הדלק עולה בערך כמו באירופה, ולא קשה למצוא חנייה, בניגוד למה שחשבתם. הרכיבה על אופנוע עשויה להיות דרך נפלאה לטייל ביפן; במקומות רבים ניתן לשכור טוסטוסים קטנים לטיולים בסביבה הקרובה, ולא צריך רשיון לאופנוע כדי לרכוב על אחד מאלה.

התחבורה בתוך הערים יעילה למדי - בערים הגדולות יש רכבות תחתיות, שהן אמצעי התחבורה המהירים והנוחים ביותר לשימוש, וכמעט בכל עיר יפנית יש רשת אוטובוסים (אם גם לזרים קשה להתמצא בה). ברכבות החשמליות (טראם), הפועלות במספר ערים, קל יותר להתמצא מאשר באוטובוסים. המוניות נוחות למדי אך, שלא במפתיע, יקרות.
מלא את פרטיך
ואנו נדאג לאתר עבורך את המשרה המתאימה ביותר.
*שם מלא:
*דוא"ל:
*טלפון:
אני נמצא כרגע ב: ישראל חו"ל
הערות:
תן לנו למצוא עבורך!
מלא את פרטיך ואנו נדאג לאתר עבורך את המשרה המתאימה ביותר.
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
אני נמצא כרגע ב: ישראל חו"ל
זמן אפשרי לתחילת עבודה :
ברצוני לקבל עדכונים ממערכת טרמינל
הערות :