חיפוש עבודות בחו"ל

        

המדריך

ארה"ב :בילויים ותיירות
תחבורה בארה"ב – מה, מתי ואיך?|28.05.2015 מאת: שארק

עבודה בארה"ב כרוכה לא פעם בנסיעות בתוך העיר, המטרופולין או ברחבי המדינה. לפעמים תצרכו גם להתנייד בין עבודות בחו"ל שונות, או גם בשביל שעות הפנאי לנוח ולהרגע מהעבודה בחו"ל הקשה.

ההיצע הרב של טיסות הפנים, התחרות על הנתיבים הפופולריים וההנחות התכופות הופכים את הטיסה בתוך ארצות הברית לאפשרות זולה יחסית, אבל התעריפים עלולים להיות גבוהים בטיסות הפופולריות-פחות. במדינה שחבה רבות כל-כך להמצאת הרכבת ושנוצר בה המיתוס של מסילות הברזל המובילות אל המערב הפרוע, הנסיעה ברכבות בארצות הברית, למרבה ההפתעה, אינה תמיד נוחה או יעילה. מחירי הכרטיסים אינם אחידים, וככל שתקדימו להזמין מקום, כך תשיגו כרטיס זול יותר. לחברת גרייהאונד (Greyhound) יש רשת נרחבת, זולה ויעילה של אוטובוסים, והנסיעה באוטובוס תאפשר לכם לפגוש את 35 האנשים האחרים שנתקעו באמריקה בלי מכונית. אמריקה היא תרבות המכוניות האולטימטיבית, לכן אל תתפלאו אם כמעט לכל מי שהגיע לגיל המותר בחוק יש מכונית והוא משתמש בה גם כדי לנסוע לשכן. כל מי שראו סרטי-מסע אמריקניים יודעים, שהכבישים המהירים אינם רק דרכי מעבר על פני מרחקים עצומים, אלא יש להם גם הילה של הרפתקה ושל נסיעה אל הבלתי נודע. הנסיעה לאורך כביש 66 (Route 66), לדוגמה, אינה רק נסיעה מנקודה א' לב' בדרך משיקגו ללוס אנג'לס, אלא גם חתיכת היסטוריה - לכביש זה היתה תרומה חשובה בהתפשטות האמריקנית מערבה והוא זכור משירו המתקתק של נט קינג קול. 

הדומיננטיות של המכונית גרמה לכך שהתחבורה הציבורית די עלובה, אבל למזלכם די קל לשכור רכב בזול (דעו רק שבחברות ההשכרה הגדולות לא משכירים למי שטרם הגיעו לגיל 25). תופעה אמריקנית ייחודית היא הדרייב-אוויי (Drive-away; זה לא דרייב-אין) - העברת מכוניות ליעדיהן הנמצאים במרחק נסיעה ארוך על-ידי מטיילים שמוכנים לנהוג בהן. אם צריך להעביר מכונית למקום שאליו תרצו להגיע, תקבלו בחברות מיוחדות את ביטוח הרכב, מועד מסירה ומפתחות - וקדימה לדרך. 

 באזורים הכפריים, שירותי האוטובוסים המקומיים בהחלט אינם מספקים בשל השיעור הגבוה של בעלות פרטית על מכוניות. התחבורה הציבורית בערים טובה בהרבה, והנסיעה ברכבת התחתית של ניו יורק, באל (El) של שיקגו או בחשמליות של סן פרנסיסקו היא חלק בלתי נפרד מהחוויה האמריקנית ממש כמו נסיעה באוטובוס-קומתיים בלונדון. גם הרכיבה על אופניים צוברת פופולריות במקומות מסוימים, כיוון שהדרכים טובות, ורוב המכוניות נוסעות במהירות סבירה. ההליכה, לעומת זאת, היא פעילות שאינה אופיינית לאמריקנים, אלא כשמדובר בשבילי ההליכה בפארקים הלאומיים.

 

מאמרים נוספים על ארה"ב

מאמרים נוספים

עבודה בערים נוספות

טיולים בארה"ב

מסעדות בארה"ב
מלא את פרטיך
ואנו נדאג לאתר עבורך את המשרה המתאימה ביותר.
*שם מלא:
*דוא"ל:
*טלפון:
אני נמצא כרגע ב: ישראל חו"ל
הערות:
תן לנו למצוא עבורך!
מלא את פרטיך ואנו נדאג לאתר עבורך את המשרה המתאימה ביותר.
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
אני נמצא כרגע ב: ישראל חו"ל
זמן אפשרי לתחילת עבודה :
ברצוני לקבל עדכונים ממערכת טרמינל
הערות :