חיפוש עבודות בחו"ל

        

מגזין

אירופה
פיקדון צבאי|04.12.2015 מאת: מגזין חיילים משוחררים

 פיקדון חיילים משוחררים

אחד מהיתרונות הגדולים ביותר בסטאטוס "חייל משוחרר" הוא קבלת הפיקדון האישי, או בשמו השני - פיקדון צבאי. הפיקדון ניתן לאוכלוסיית החיילים המשוחררים על פי חוק קליטת חיילים משוחררים שנקבע על ידי היחידה והקרן להכוונת חיילים משוחררים של משרד הביטחון, שהוקמו בשנת 1949 על ידי דוד בן גוריון.פיקדון צבאי

פיקדון חיילים משוחררים נקבע על פי אורך השירות וסוג השירות שאותו ביצע החייל (קרבי או תומך לחימה) וסכומי הזכאות נצברים ומחושבים על בסיס חודשי. ניתן להשתמש בכספי הפיקדון לצרכים מוגדרים ומאושרים מראש על פי חוק - לצורכי דיור, רכישת הכשרה מקצועית, הקמת עסק, נישואין או לצורכי לימודים. משיכת הכסף לא למטרות אלו תאושר רק לאחר חמש שנים ממועד השחרור ולא יאוחר משבע שנים ממועד השחרור.

לאחר שבע שנים מבוטלת הזכאות למימוש יתרת הפיקדון!

חישוב זכאות לקבלת פיקדון צבאי

כפי שהסברנו קודם, סכום פיקדון חיילים משוחררים משתנה מאוכלוסייה לאוכלוסייה ונע בין 12000 ₪ ל- 28000 ₪, סכומי הפיקדון מתעדכנים מעת לעת.

  • לוחמים / לוחמות שביצעו 24 חודשי שירות - זכאים לסכום פיקדון צבאי של 18,260 ₪.
  • לוחמים/ לוחמות שביצעו 36 חודשי שירות - יקבלו פיקדון בגובה 27,979 ₪.
  • תומכי לחימה שביצעו 24 חודשי שירות - זכאים לסכום של 15,843 ₪.
  • תומכי לחימה שביצעו 36 חודשי שירות - יקבלו פיקדון בגובה 23,900 ₪.
  • משרתי שירות לאומי זכאים למענק מופחת בסכום הנע בין 12,888- 19,334 ₪.

את כספי פיקדון חיילים משוחררים ניתן לממש בכל אחד מסניפי בנק לאומי או בנק הפועלים, והם יועמדו לרשות המשתחררים לאחר שבועיים ולא יאוחר מחודש מיום השחרור מצה"ל.

על מנת לממש את כספי הפיקדון לטובת מטרות שהוגדרו בחוק, יש להגיע לאחד מסניפי בנק לאומי או פועלים ולהצטייד בתעודת זהות ובטפסי הבקשה המתאימים לפי סוג הפנייה. לדוגמא; למימוש הפיקדון לצורכי לימודים או רכישת הכשרה מקצועית - יש להצטייד בטפסים הבאים: אישור קבלה למוסד הלימודים, העתק אישור מוסד לימודים מוכר לשנת הלימודים המדוברת, שובר תשלום או חשבונית מס של העסקה ותעודת זהות.

  • אם בוחרים ללמוד באחת מהאוניברסיטאות, לא חובה להגיש אישור מוסד לימודים (תקף לאוניברסיטת י-ם, תל אביב, בר אילן, חיפה, בן גוריון, הפתוחה, הטכניון ומכון ויצמן למדע).

אם אתם מעוניינים לברר את הסכום המדויק לו אתם זכאים, אתם יכולים לחייג למערכת המענה הקולי של היחידה להכוונת חיילים משוחררים בטלפון 03-7776785 או לברר דרך האתר של היחידה בכתובת - http://www.hachvana.mod.gov.

לשאלות בכל הקשור לעיכובים בתשלום או הגשת ערעור על סכום הפיקדון, ניתן לפנות לקצינת פניות ציבור בצה"ל בטלפון 03-5691000 או באמצעות פקס שמספרו: 03-5699400.

באתר שלנו טרמינל תוכלו למצוא מידע נוסף בנוגע לזכיותיכם כחיילים משוחררים ובנוסף תוכלו למצוא גם עבודות כיפיות ומאתגרות במספר יעדים אטרקטיביים בעולם כדוגמת עבודה בארה"ב.
מלא את פרטיך
ואנו נדאג לאתר עבורך את המשרה המתאימה ביותר.
*שם מלא:
*דוא"ל:
*טלפון:
אני נמצא כרגע ב: ישראל חו"ל
הערות:
תן לנו למצוא עבורך!
מלא את פרטיך ואנו נדאג לאתר עבורך את המשרה המתאימה ביותר.
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
אני נמצא כרגע ב: ישראל חו"ל
זמן אפשרי לתחילת עבודה :
ברצוני לקבל עדכונים ממערכת טרמינל
הערות :