חיפוש עבודות בחו"ל

        

ויזות

ארה"ב
הוצאת ויזה לארה"ב|28.05.2015 מאת: מערכת פורטל טרמינל

 לונדון לא מחכה לך אבל ניו יורק כן?

בשנים האחרונות ארצות הברית נחשבת ליעד אטרקטיבי לישראלים לביקור, בילוי וקניות, עבודה וכמובן גם ללימודים. אך עד שישראל לא תצטרף לאיחוד האירופי כנראה שנצטרך להמשיך להיאבק בבירוקרטיה וההגבלות הכרוכות בהוצאת ויזה.הוצאת ויזה לארה"ב

סוגי ויזות ודרכי הוצאתן

תהליך הוצאת ויזה לארצות הברית - ויזה לארה"ב הינה המסמך הרשמי היחיד המאפשר כניסה לכל אחת ממדינות ארה"ב, לכל ישראלי שאינו בעל דרכון אירופי או אזרחות אמריקאית. כל תהליך הוצאת הויזה מנוהל מול שגרירות ארצות הברית דרך האינטרנט, באתר הרשמי שלה, משלב מילוי הטפסים, קביעת התור וכמובן ביצוע הראיון וקבלת הויזה.

שלבי הוצאת הויזה

o תשלום אגרת ויזה – לפני שתוכלו למלא את הטפסים באתר, תחויבו להזין קוד תשלום אגרה. גובה האגרה הינה 22 דולר וניתן לשלמה בכל אחד מסניפי הדואר. במועד התשלום תקבלו את הקוד (הקוד יכול לשמש למשפחה אחת).

כניסה לאתר הקונסוליה הכללית של ארה"ב בירושלים - באתר זה ממלאים את הטפסים הנדרשים להוצאת הויזה (כעשרים עמודים בשפה האנגלית). חשוב להדגיש שזמן מילוי הטפסים מוגבל ולכן חשוב להצטייד בכל הפרטים המזהים כמו מספר דרכון, תוקפו, פרטי אזור מגורים באנגלית וכמובן תמונה שמתאימה לויזה לארה"ב. במידה ולא תספיקו למלא את הטופס תוך רבע שעה תצטרכו להתחיל את התהליך מהתחלה.

o קביעת תור לראיון - בדף האחרון שתמלאו תקבעו לעצמכם תור לסניף השגרירות הקרוב למקום מגוריכם (תל אביב או ירושלים). לא ניתן לבקש סניף מסוים, אלא המיון מתבצע בצורה אוטומטית במהלך מילוי הטפסים.

o לפני ההגעה לראיון יש להצטייד במסמכים הבאים:

§ דרכון בתוקף לפחות לחצי שנה (ממועד הכניסה לארצות הברית).

§ קבלה מבנק הדואר על תשלום אגרת הויזה (לא הקוד) בסך 140$ ואישור תשלום דואר שליחים בסך 24 שקלים ( לצורך משלוח הויזה הביתה).

§ תמונת פספורט- במידה ולא סרקתם את התמונה בשלב מילוי הטפסים יש להגיע עם 2 תמונות פספורט בגודל 5*5 כאשר האוזניים חשופות בתמונה.

§ כל אישור רלוונטי - כל אישור המעיד על כך שכוונתכם היא לטייל ולא חס ושלום להשתקע דרך קבע בארה"ב – חשבונות בנק, אישור עבודה, אישור בעלות על רכב, אישור שירות בצבא קבע, אישור לימודים ממוסד בארץ , בעלות על דירה ועוד.

o הגעה לראיון בשגרירות - חשוב מאוד להגיע בזמן שנקבע לכם ולא לאחר. לא ניתן להכניס מלבד תיק קטן (הכולל ארנק ומפתחות לאוטו) והמסמכים הנדרשים שום פריט נוסף, אפילו לא פלאפון. מרגע כניסתכם לשגרירות תעברו בידוק בטחוני ומספר תחנות בהם תצטרכו להציג מסמכים שונים והתחנה האחרונה שתגיעו אליה היא הראיון. משך הראיון עצמו הוא בערך 4 דקות.

השתדלו לענות בצורה עניינית, מנומסת ומנומקת.

o קבלת התשובה - ברוב המקרים נאמר במקום אם מאושרת הויזה אך לא יאמר לכמה זמן. הויזה תגיע (בתוך הדרכון) בדואר שליחים כשבועיים לאחר מועד הראיון.

 

טיפים חשובים:

o חסכו לעצמכם בזמן יקר ושלמו מראש בדואר את שלושת הדברים במכה אחת- אגרת הקוד, אגרת הויזה ודואר השליחים (בערך 700 ₪).

o תהליך הוצאת הויזה נפרש על פני כחודש ולכן חשוב לעשותו זמן מספק לפני מועד הנסיעה המתוכנן.

לא מומלץ להזמין כרטיסי טיסה לפני שקיבלתם את הויזה.

טרם מילוי הטופס באינטרנט ודאו מראש כי נמצאים על ידיכם הדרכון, כתובת המגורים המדויקת שלכם באנגלית, שם וכתבות איש קשר בארה"ב (או מלון) ותמונה 5*5 סרוקה במחשב. ניתן לעשות SAVE במהלך מילוי הטפסים (מומלץ מאוד לאלו המתקשים בשפה האנגלית שיודעים שמילוי הטופס עלול לקחת להם יותר מ- 15 דקות).

ישנם דפדפנים מסוימים בהם ניתן לראות תרגום לעברית לשאלות.

o תגיעו ייצוגיים והביאו אתכם כל טופס רלוונטי כפי שציינו קודם.

o במידה ושכחתם את התמונה ניתן להצטלם בבתי הקפה מול השגרירות.

o תיקים ניתן לנעול במשרד התיירות ובבית הקפה סמוך למבנה השגרירות.

o ילדים מתחת לגיל 18 יורשו להיכנס עם מלווה אך למעט אוכלוסייה זו, יורשו להיכנס רק אנשים שקבעו תור והגיעו עם כלל המסמכים הנדרשים.

o ואם תהיתם, אין נוסחת פלא שתבטיח לכם קבלת ויזה ל- 10 שנים, או בכלל, תגיעו מסודרים ומאורגנים עם כל הטפסים ולא תזיק קצת אמונה.

o אם לא קיבלתם ויזה או שהיא אושרה לכם לפרק זמן קצר ממה שריצתם, אל תתבאסו יותר מידי, בסופו של דבר זו רק ויזה.

ויזת סטודנט - ויזה זו מוענקת לישראלים שהתקבלו ללימודים באחד ממוסדות האקדמאים המוכרים על ידי מחלקת ההגירה האמריקאית. ויזת סטודנט מאפשרת שהות חוקית לתקופה ארוכה (כל תקופת הלימודים).

שאלות נפוצות בנוגע לויזת סטודנט:

o איך מזהים את סימון ויזת סטודנט בטפסי השגרירות?

ויזה זו מסומנת בטפסים הרשמיים בסימון ויזות 1-F

o מה מאפשרת ויזת סטודנט לארצות הברית?

ויזה זו מקנה אפשרות שהייה חוקית ארוכת טווח בכל ארצות הברית (לכל תקופת הלימודים).

o האם יש הטבות נלוות לויזת סטודנט?

ויזה זו מאפשרת מעבר לאישור שהייה חוקי, גם כניסה ויצאה חופשית ממדינות ארה"ב ואשרת עבודה למשך שנה בתחום הנלמד.

o האם קיימות הגבלות מסוימות לקבלת ויזת סטודנט?

כן, מבקש הויזה חייב להיות בגיל 18 ומעלה וחובה להצטייד באישור לימודים ממוסד אקדמאי, שבו הוא עתיד ללמוד, שמאושר על ידי מחלקת ההגירה האמריקאית.

o האם הוצאת ויזת סטודנט לאחד מבני הזוג תקפה גם לבן או בת הזוג?

בהחלט, בני זוג וילדים יכולים לקבל ויזה לארצות הברית כל עוד ויזת הסטודנט של בן הזוג השני נמצאת בתוקף. סימונה המקצועי של ויזה זו היא 2- F.

o איך מקבלים ויזת סטודנט?

הוצאת ויזת סטודנט יכולה להתבצע גם בארץ וגם מארצות הברית. במידה ומוצאים את הויזה בארץ, יש לבקש ממוסד הלימודים העתידי טופס הנקרא 20-I (אישור קבלה למוסד הלימודים). לאחר קבלת טופס זה ממשכים בנוהל הרגיל של הוצאת ויזה רגילה. אם מבקשים את הבקשה לויזת סטודנט במהלך ביקור בארה"ב יש להגיש בקשה לשינוי סטאטוס בליווי אותו טופס ולהמתין לאישורה של מחלקת ההגירה.

מחפש את הדרך הפשוטה לחסוך בזמן ולהוציא ויזה לארה"ב? אנחנו נשמח לעזור עם ניסיון רב שנים כשלנו, ליווי ותמיכה צמודים לכל מבקש מתחילת התהליך ועד סופו וכמובן שכל העבודה נעשת על ידינו, תוכל להוציא ויזה בצורה המהירה והיעילה ביותר. כל שעליך לעשות הוא למלא את פרטיך בטופס המצורף ונציג יחזור אליך בהקדם.

 מלא את פרטיך
ואנו נדאג לאתר עבורך את המשרה המתאימה ביותר.
*שם מלא:
*דוא"ל:
*טלפון:
אני נמצא כרגע ב: ישראל חו"ל
הערות:
תן לנו למצוא עבורך!
מלא את פרטיך ואנו נדאג לאתר עבורך את המשרה המתאימה ביותר.
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
אני נמצא כרגע ב: ישראל חו"ל
זמן אפשרי לתחילת עבודה :
ברצוני לקבל עדכונים ממערכת טרמינל
הערות :