חיפוש עבודות בחו"ל

        

מגזין

מרכז ודרום אמריקה
דרושים חיילים משוחררים|17.01.2016 מאת: מגזין חיילים משוחררים

 דרושים חיילים משוחררים!

אם השתחררתם לאחרונה, או שאתם בשלב הכיפי שבו אתם כבר ממש מריחים את השחרור, אז מזל טוב, אתם עומדים לסיים תקופה לא קלה בה נתתם הרבה מעצמכם לטובת המדינה וזה השלב בו המדינה מתחילה להחזיר לכם ולהגיד תודה.

הדבר הראשון והמרכזי שרוב המשתחררים חוששים לגביו הוא מציאת עבודה. אך למזלכם, כשלב ראשון בתמיכה באוכלוסיית המשתחררים, הוקמה הקרן להכוונת חיילים משוחררים, שאחד מעיסוקה המרכזיים הוא עזרה מבחינות שונות לאוכלוסיית חיילים משוחררים עבודה, הטבות, לימודים ועוד. דרושים חיילים משוחררים

זכאות לקבלת מענק בגין עבודה מועדפת מותנה בביצוע עבודה מועדפת ומאושר לאוכלוסיות הבאות: חיילים משוחררים משירות חובה מלא, חיילים שהשלימו 24 חודשי שירות לאומי, חיילות שנישאו בתקופת השירות בתנאי ששירתו לפחות שישה חודשים. חיילים משוחררים מטעמי אי התאמה לא זכאים לקבלת מענק שחרור.

חיילים משוחררים עבודה מועדפת לפניכם

ישנם מספר תחומי עבודה שנחשבים כעבודה מועדפת ומעבר לכך שמעדיפים ואף חורטים על דגלם - דרושים חיילים משוחררים, בשביל להיות זכאי לקבלת מענק יש לעבוד במשרות אלו לפחות שישה חודשים.

  • תחנות דלק - עבודות מאושרות בתחום זה הן תדלוק, שטיפת רכבים, תיקון מקררים בתחנה ועוד, עבודות פקידות בתחנה או בחנויות הצמודות להן לא נחשבות כעבודה מועדפת.
  • בנייה - כל עבודה באתרי בנייה לדוגמת: גינון, חיבור בניינים חדשים לתשתיות רשתות ותקשורת, חשמל, עבודות עפר, סלילית כבישים ועוד. עבודות פקידות לא ייחשבו גם כאן כעבודה מועדפת.
  • מלונאות - עבודות כמו מלצרות, חדרנות, מטבח, צוות בידור וניקיון הינן עבודות מאושרות כעבודה מועדפת.
  • בתי מלאכה ומפעלי תעשיה - ייחשבו כעבודה מועדפת כל העבודות בתעשיית המזון, הבנייה, הטקסטיל, הרכב ועוד למעט עבודות פקידות.
  • טיפול באנשים עם מוגבלויות - סיוע לאוכלוסיות עם מוגבלויות בביצוע פעולות היום יום כמו לבוש, אכילה, רחצה, ניידות, השגחה ופיקוח ועוד. חשוב לשים לב שלא תוכר כעבודה מועדפת עבודה במשק בית של אדם עם מוגבלויות או תמיכה ועזרה בבן משפחה בעל מוגבלויות, לכן כדאי לפני תחילת העבודה לבדוק לעומק את הקריטריונים של עבודה זו.

 בשביל לקבל מענק מלא חלה חובת הוכחה על החייל המשוחרר כי לא קיבל דמי אבטלה ב-12 החודשים שקדמו לתחילת העבודה. במידה ואותו חייל קיבל דמי אבטלה הוא יהיה זכאי למענק מופחת. בהתאם לזאת, בגלל שבשנה הראשונה לשחרור מובטחת זכאות לדמי אבטלה - מומלץ להתחיל לעבוד עוד בתקופה זו.

 גובה המענק בגין עבודה מועדפת הוא כ-9000 ₪. סכום זה מתעדכן מעת לעת, ובשביל לקבלו חלה חובת עבודה של 150 ימים הפרוסים על פני שישה חודשים, אם מסיימים את 150 הימים בפחות משישה חודשים מתבטלת הזכאות לקבלת המענק, למעט במקרים יוצאי דופן של משרות בהם דרושים חיילים משוחררים. משרות אלו יזכו אתכם במענק חלקי כמו עבודה בגין מקצוע אזרחי מוכר, עבודה באתרי גידול חקלאיים ובבתי אריזה ומענק חלקי בגין מרחק ממקום העבודה.

במידה ויש לכם שאלות נוספות אנו ממליצים לכם לפנות ללשכה להכוונת חיילים משוחררים של משרד הביטחון בטלפון 03-7380909 או לביטוח לאומי במספרים 1-222-6050 או *6050. למידע נוסף על נושאים כמו שחרור מצבא, חיילים משוחררים עבודה, הטבות ללימודים, עבודה בחו"ל ועוד אתם מוזמנים להיעזר בפורטל שלנו, טרמינל, ולמצוא את מבוקשכם.
מלא את פרטיך
ואנו נדאג לאתר עבורך את המשרה המתאימה ביותר.
*שם מלא:
*דוא"ל:
*טלפון:
אני נמצא כרגע ב: ישראל חו"ל
הערות:
תן לנו למצוא עבורך!
מלא את פרטיך ואנו נדאג לאתר עבורך את המשרה המתאימה ביותר.
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
אני נמצא כרגע ב: ישראל חו"ל
זמן אפשרי לתחילת עבודה :
ברצוני לקבל עדכונים ממערכת טרמינל
הערות :