חיפוש עבודות בחו"ל

        

המדריך

אסיה
עבודה ביפן|28.05.2015 מאת: מערכת Terminal

עבודה ביפן

עבודה ביפן הייתה ליעד העבודה בחו"ל הראשון של ישראלים עוד בשנות ה-80, כשהמדינה נהנית מצמיחה מואצת, רמת חיים גבוהה וצריכה מקומית חזקה. אפשרויות העבודה ביפן הן מגוונות, ומיועדת בעיקר עבור מטיילים במזרח שרוצים ליהנות מחוויה אחרת ולהשלים הכנסה בשביל המשך הטיול או לפני החזרה הביתה בתחום המכירות. עבודה ביפן כיום מתחרה עם עבודות אחרות בכל העולם, אך עודנה נשארה אטרקטיבית בזכות ההכנסה הגבוהה. מטיילים יכולים לפנות לאחת מהחברות הלא-רבות שמספקות עבודה ביפן ולהתחיל להרוויח.
 
כללי

מרחק מישראל: כ-5700 מייל, 11 שעות טיסה.
הבדלי שעות: 7 שעות אחרי ישראל (6 שעות בזמן שעון קיץ).
שפה: יפנית.
מזג אוויר: משתנה מדרום לצפון בשל אורכה של המדינה. בצפון קר מאוד בחורף, בדרום חם מאוד בקיץ. עונת המונסון פוקדת את יפן ביוני-יולי, וטייפונים עלולים להגיע בתחילת החורף.
מטבע: ין (=0.0318 ₪, נכון ל-18.7.08).
אוכל: סושי! כמובן שהאוכל היפני מגוון הרבה יותר, וישנו גם מבחר לא מצומצם של מזון מערבי, אבל היצע המסעדות הכשרות דליל מאוד וגם בסופרמרקט לא קל למצוא מזון כשר.
 
 עבודה ומחייה

סוגי עבודות: ניתן לומר שתור הזהב לגבי עבודה ביפן חלף עבר לו. בעבר, לפני שהשוק האמריקאי הפך למרכזי, עוד בשנות ה-80 ו ה-90, נחשב השוק היפני כמקור מצוין לעבודה לישראלים. אבל אז החל הין להיחלש, והיפנים נכנסו לכלכלת חסכון. מאז תחילת שנות ה-2000 הכלכלה היפנית נחלשה מאוד. אבל האזרחים היפניים עדיין חיים בתרבות של צריכה, עם הכנסות גבוהות יחסית, ועם תרבות שמבוססת על מרוץ לקדמה ולמצוינות שמאפשר לישראלים להשתלב בה. יש עדיין אופציות למי שעדיין מאוד רוצה לחפש עבודה ביפן – ישנן עבודות מגוונות, וזו בעיקר אופציה למי שכבר נמצא במזרח ומחפש להשלים הכנסה.
 
אחרי העבודה

חיי חברה: שלושת המרכזים שבהם בעיקר ניתן למצוא עבודה ביפן הם אוסאקה, קיוטו וכמובן עיר הבירה טוקיו. קשה לומר שביפן ניתן להתחבר עם הקהילה היהודית, כי אין ממש קהילה כזו, כך שהאופציות מתרכזות בהתקשרות עם המקומיים, שהיא לא תמיד פשוטה, או – כמו בכל מקום בעולם – למצוא שניים-שלושה ישראלים ולהתחבר איתם.
בילויים: טוקיו הבירה ידועה בחיי הלילה הסוערים שלה – כפי שיודע כל מי שראה את "אבודים בטוקיו". בקיוטו אפשר למצוא פסטיבלים רבים, ובאוסאקה יש סצנת מוסיקה פעילה, תיאטרון ועוד. בכל אחת מהערים ניתן למצוא ברים (עם או בלי גיישות), מועדונים שפתוחים עד השעות הקטנות של הלילה, קולנועים עם סרטים מאסיה אבל גם מהוליווד וגם מועדוני קריוקי, לכל פליטי "כוכב נולד" שבינינו.
 
בגדול

יפן היא מדינה מרתקת מבחינה תרבותית, מסחרית, גיאוגרפית ומה לא. עבודה ביפן בשנים האחרונות אינה נמצאת בשיא, בשל הדשדוש הכלכלי של המדינה והתחרות הגוברת באסיה מכוון סין. אבל אלו שמטיילים במזרח ורוצים ליהנות מחוויה אחרת יכולים להתעסק עם החברות הלא-רבות שמספקות עבודה ביפן, ולהשלים הכנסה בשביל המשך הטיול או לפני החזרה הביתה.מלא את פרטיך
ואנו נדאג לאתר עבורך את המשרה המתאימה ביותר.
*שם מלא:
*דוא"ל:
*טלפון:
אני נמצא כרגע ב: ישראל חו"ל
הערות:
תן לנו למצוא עבורך!
מלא את פרטיך ואנו נדאג לאתר עבורך את המשרה המתאימה ביותר.
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
אני נמצא כרגע ב: ישראל חו"ל
זמן אפשרי לתחילת עבודה :
ברצוני לקבל עדכונים ממערכת טרמינל
הערות :