חיפוש עבודות בחו"ל

        

המדריך

ארה"ב :מגורים בחו"ל
עבודה בחו"ל: שאלות ותשובות |28.05.2015 מאת: טרמינל

עבודה בחו"ל

האם עבודה בחו"ל משתלמת?
 
עבודה בחו"ל היא בעלת פוטנציאל כלכלי, ולרוב חוויה של פעם בחיים. ישראלים שמוצאים עבודה בחו"ל לרוב ממליצים לחבריהם לעבור את החוויה, בגלל המשכורת המשתלמת - והתקופה שלא ישכחו לעולם. אין ספק שישראלים הנוסעים לצורך עבודה בחו"ל עובדים קשה, אך זה משתלם. אחרי שמתרגלים לא מצטערים לרגע, מגלים תרבות חדשה, פוגשים חברים חדשים ומגלים צדדים שונים באישיות.
 
לכמה זמן לנסוע?
 
רוב הישראלים שנוסעים למצוא עבודה בחו"ל נוסעים לחצי שנה לפחות, עם אופציה להארכת התקופה. לוקח זמן להכנס לעבודה וליהנות מהחוויה, וקשה לעשות זאת תוך שבועות או חודשים ספורים. קשה להרוויח משכורת גבוהה לפני שמתרגלים לעבודה, בעיקר במכירות: ככל שתצברו ניסיון תעשו יותר כסף - ובשורה התחתונה זו הסיבה לנסיעה.
 
האם צריך לדעת את השפה המקומית?
 
במדינות דוברות אנגלית, צריך לדבר את השפה ברמה הבסיסית במהלך עבודה בחו"ל, כי הדיאלוג עם לקוחות הוא בסיסי מאוד. עם זאת, ככל שתשפרו את השפה, תוכלו לתקשר טוב יותר ולהשתפר בעבודה. במדינות שאינן דוברות אנגלית, לרוב שילוב בין כמה מילים ומשפטים בסיסיים לכמה מילים באנגלית אמור להספיק, שכן ברוב המדינות הללו התושבים דוברים אנגלית בסיסית. בכל מקרה, אם נוסעים למצוא עבודה בחו"ל לפרק זמן של חצי שנה ומעלה, זו גם הזדמנות מצויינת לרכוש שפה נוספת.
 
מה לקחת?
 
כסף, דרכון, כרטיס אשראי בינלאומי, בגדים ורשיון נהיגה הם בגדר חובה, וכך גם צילומים של כל המסמכים החשובים למקרה שמשהו ייאבד.
השתדלו לקחת דברים שיזכירו את הבית: מצעים, טלפונים של מכרים המתגוררים באותה מדינה, קצת ספרים, מוזיקה וכן הלאה. כדאי לעשות רשימה לפני שמתחילים לארוז, ולהתחיל בפריטי החובה - על חלק משאר הפריטים כדאי לוותר כנוסעים לצורך עבודה בחו"ל. לא תרצו לגרור איתכם חצי בית מסביב לעולם.
 
 האם לסגור על מקום עבודה כבר מהארץ?

ישראלים רבים מתקשרים כבר בארץ לחברות המציעות עבודה בחו"ל, כדי לסדר לעצמם נחיתה רכה יותר. עם זאת, חשוב מאוד לבדוק כמה חברות ולא לבחור בחברה הראשונה שמבטיחה הרים וגבעות. ודאו כי מדובר בחברה מוכרת ואחראית, עם המלצות, שתהיה אחראית לכם בחו"ל ותעמוד בהבטחות שלה.
 
חלק מהישראלים גם פונים לחברות השמה המציעות עבודה בחו"ל, כדי שיכוונו אותם למשרה המתאימה. גם כאן חשוב לוודא כי מדובר בחברת השמה מקצועית ובעלת שם, עם המלצות וניסיון, שתעזור לכם לקבל את הבחירה הנכונה. 

 
מאמרים נוספים על ארה"ב

מאמרים נוספים

עבודה בערים נוספות

טיולים בארה"ב

מסעדות בארה"ב
מלא את פרטיך
ואנו נדאג לאתר עבורך את המשרה המתאימה ביותר.
*שם מלא:
*דוא"ל:
*טלפון:
אני נמצא כרגע ב: ישראל חו"ל
הערות:
תן לנו למצוא עבורך!
מלא את פרטיך ואנו נדאג לאתר עבורך את המשרה המתאימה ביותר.
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
אני נמצא כרגע ב: ישראל חו"ל
זמן אפשרי לתחילת עבודה :
ברצוני לקבל עדכונים ממערכת טרמינל
הערות :