חיפוש עבודות בחו"ל

        

טיפים

1. דרכון מתוקף
2. ויזה בתוקף (אם יש צורך בויזה מיוחדת למדינה אליה הינכם טסים)
3. כרטיסי טיסה
4. כסף מוזמן (ר"ע)
5. רישיון נהיגה בינ"ל (ר"ע)
6. להכיר ולרשום את הכתובת הראשונה אליה תמשיכו מנמל התעופה בחו"ל.
7. מסמכים מיוחדים עליכם: כשבאים לעבוד על ויזת עבודה חשוב מאוד לוודא שכל המסמכים הרלוונטיים איתכם ושהם מוכנים בתיק הצד איתו אתם עולים למטוס כדאי להציגם בביקורת הדרכונים אם תתבקשו לכך.
עבודה במכירות אינה עבודה קלה ובטח כאשר אתם עובדים במכירות בחו"ל. במרבית העבודות חשוב שתכירו ולחקרו עד כמה שניתן לגבי אופי העבודה בה תעבדו ותתכוננו לכך שלא משנה מה פוטנציאל הרווחים, כדי להגשים אותו תצטרכו להשקיע ולעבוד קשה. לכל חברה אופי שונה, לכל מוצר דרישות שונות ולכל יבשת מדינה או עיר דגשים שונים לגבי דרישות התפקיד. נסו לממש את היכולות שלכם ואת הפוטנציאל הטמון בכם במקום המתאים לכם ביותר.
הניסיון מלמד שאין צורך להביא הרבה בגדים לעבודה בחו"ל. לרוב לא תוכלו שלא להיסחף אחר תרבות הצריכה שמעבר לים, שם המחירים בד"כ זולים יותר, המותגים נוצצים יותר ומהרגע שתתחילו לעשות כסף אז גם האצבע קלה יותר על הארנק. במילים אחרות, כדאי לשמור מקום במזוודה. חושב לשים לב שהבגדים אותם תיקחו לחו"ל מתאימים לקוד הלבוש במקום ולסוג המשרה בה תעבדו.
לכל מדינה בחו"ל הרגלים קולינאריים שונים ולעיתים משונים. הפערים ממה שאנחנו מכירים מהארץ הולכים ונהיים מהותיים יותר ככל שזה נוגע להרגלי צריכה יומיומיים. לכל מי שטס לארה"ב, תשכחו מקפה כמו שאתם רגילים לשתות בארץ. לאמריקאים טעם שונה משלנו ואם אתם רוצים קפה כמו בארץ כדאי שתביאו אתכם (נס וקפה שחור). דבר נוסף שיש רק בישראל היא הבמבה. כמי שנוסע מהארץ להיפגש עם ישראלים המצויים בחו"ל מזה תקופה, הבמבה היא אחת המתנות הפטריוטיות ביותר שניתן להביא אתכם כמתנה. מצד שני תמצאו בחו"ל מאכלים, מסעדות ומשקאות בטעמים ובסטנדרטים גבוהים במיוחד שלעיתים קשה למצוא בארץ כך שאין סיבה להיכנס ללחץ.
מומלץ להגיע לחו"ל עם גב של כ-400$ (במזומן או בהמחאות נוסעים (טרוולר צ'קס) לפחות ואם ניתן גם עם כרטיס אשראי בינלאומי. 3 סיבות עיקריות למה זה חשוב:
1. ביקורת הגבולות: בשלב ביקורת ההגירה טרם מעברכם בביקורת הדרכונים מומלץ לא לעורר חשד מיותר שמה הינכם עשויים להוות נטל על המערכת. על כן מומלץ להגיע עם סכום כסף של מספר מאות דולרים לשימוש מיידי שיוכיח שהנכם יכולים לתחזק את עצמכם ובנוסף גם עם כרטיס אשראי בינלאומי אם יתאפשר לכם.
2. הוצאות המחייה לימים הראשונים: כל ההוצאות הבסיסיות לימים הראשונים בטרם תקבלו את משכורתיכם הראשונה. לשם כך אנו ממליצים על סכום של 400$ במזומן או בהמחאות נוסעים (טרוולר צ'קס) ואם ניתן לכם להביא עמכם סכום מעט גבוה יותר אז מה טוב.
3. להמשך הדרך: בכל רגע נתון חשוב להיות משוחררים לצאת לדרך חדשה. אם בגלל שמחליטים לסיים לעבוד ולחזור לארץ ואולי בגלל שאתם רוצים להמשיך לטיול ארוך בתום תקופת העבודה. כך או אחרת, המחאות נוסעים מומלצות ביותר כיוון שהם מבוטחים למקרה של אובדן או גנבה והם תמיד יאפשרו לכם בכל מקום בו תהיו לקבל כסף מזומן. בנוסף עם כרטיס אשראי בינלאומי תוכלו להיות רגועים שתמיד תתאפשר לכם גמישות כלכלית מלאה לפי מידת הצורך.

להתייעץ, להתייעץ ושוב להתייעץ. כמו עם כל החלטה חשובה בחיים גם לגבי עבודה בחו"ל חשוב לשאול ולהתעניין עם מי שיש לו את הניסיון והידע הנדרש בתחום ושתרגישו שתוכלו לבטוח בו. זה יכול להיות אח, אחות, חבר, מכר, חברת השמה ואפילו ניתן לחשוב, לחקור וללמוד על האפשרויות אפילו בעזרת ההורים. חשוב להבין שבתחום העבודות בחו"ל ישנם הרבה שמועות לא מבוססות, אגדות וסיפורים ובנוסף מתקיימים שינויים רבים בכל זמן נתון כך שבכדי לעשות הכנה ראויה ולקהל את ההחלטה הטובה ביותר במועדן הרלוונטי עבורכם מומלץ לקבל חוות דעת מאנשים מתוך התחום אשר תוכלו לבטוח בהם, ולא רק אנשים טובים שרוצים את טובתכם אך בינם ובין עולם העבודות בחו"ל לא קיימת הכרה מעמיקה במיוחד.

כיום ניתן להשתמש עם רישיון נהיגה מגנטי ישראלי כרישיון מקומי במרבית המדינות בעולם. על כן מומלץ לשים לב שהרישיון שברשותכם הינו רישיון מגנטי בתקן בינלאומי (לצורך ווידוא ניתן לפנות למשרד הרישוי בישראל) ובנוסף חשוב לוודא שהביטוח איתו הינכם יוצאים מהארץ מאפשר לכם נהיגה בטוחה בחו"ל, ביעד אליו הינכם נוסעים.
באירופה כדאי להגיע עם טלפון נייד "פתוח" כזה בו ניתן לשים SIM CARD (כרטיס הזיכרון של טלפון) מקומי. בארה"ב ובקנדה ניתן לרכוש כרטיס חיוג ייעודי או לקנות טלפון נייד מקומי המאפשר גם שיחה מקומית בעלויות נמוכות. כמובן שמי שמחובר למחשב יוכל לדבר חינם דרך רשת הסקייפ עם כל מקום בעולם.
תן לנו למצוא עבורך!
מלא את פרטיך ואנו נדאג לאתר עבורך את המשרה המתאימה ביותר.
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
אני נמצא כרגע ב: ישראל חו"ל
זמן אפשרי לתחילת עבודה :
ברצוני לקבל עדכונים ממערכת טרמינל
הערות :